Blog background

Detailní pohled na vůni Lavender fields

6. dubna 2020
Z čeho se skládá vůně Lavender fields? Do jakých prostor se hodí? Odpovědi na tyto otázky naleznete níže.

Levandule je kvetoucí rostlina spojená s rodem Mint a je známá svou krásou, květinovými vůněmi a vícenásobným použitím. Její historie sahá kolem roku 2500 a předpokládá se, že pocházela ze Středního východu, Indie a Středozemního moře. Dnes se stále pěstuje napříč těmito regiony, Evropou, Austrálií, Novým Zélandem a Severní a Jižní Amerikou.

Její jméno bylo odvozeno od latinského slovesa „lavare“, což znamená „prát“. Předpokládá se, že ho Římané použili k vůni svých koupelí, postelí a oblečení. Objevili také jeho léčebné účely, včetně protizánětlivých a antiseptických vlastností a použití jako účinný dezinfekční prostředek.

Staří Egypťané ji používali k mumifikaci a na parfémy.  Ve středověké renesanční Francii byly ženy, které se praly prádlo v levanduli, známé jako „levandule“. Prádlo vypraly v levanduli a položily jej na levandulových keře na kterých prádlo i sušily.

Není pochyb o tom, že levandule je opravdu kouzelná rostlina, plná příjemné vůně a uklidňující povahy.

Vůně „Levandulová pole“ společnosti Hyscent přináší zklidňující, vyrovnávací a povznášející pocity a je obohacena bohatými tóny vanilky, bílých okvětních lístků a pačuli, které evokují obrazy zvlněných kopců a levandulových polí Provence.

Vůně Levandule má střední intenzitu a  je vhodná do šaten, koupelen, kosmetických salónů nebo kadeřnictví.

Naše reference

reference

Zaujali jsme vás?

Ozvěte se nám na čísle +420 257 316 492, nebo nám napište zprávu. Rádi Vám poradíme.