Blog background

Detailní pohled na vůni Thai Lemongrass

30. března 2020
Z čeho se vůně Thai Lemongrass skládá a proč je tak oblíbená? Do jakých prostor se hodí? Odpovědi na tyto otázky naleznete níže.

V asijských kulturách je výrazná vůně a chuť citronové trávy dobře známá. Používá se převážně jako doplněk vaření v mnoha populárních pokrmech asijské kultury.

Příhodně pojmenovaná citronová tráva je ve skupině pravé trávy, ale ve skutečnosti je příbuzná s bambusem nebo jinou trávou. Na rozdíl od tradičnější trávy v západním stylu může citronová rostlina růst pouze v teplejším podnebí a oblastech světa a má padesát pěti různých druhů. Přestože byla v minulosti k dispozici pouze teplejším regionům, s globalizací je nyní velká část postupů vaření po celém světě a je k dispozici téměř všude. Síla citronové trávy však nekončí vařením, protože její použití sahá od kulinářských po léčivé a kosmetické účely. Pokud chcete plně využít sílu této byliny, můžete toho udělat mnohem více, než jen ji využívat v kuchyni.

Po celé věky je známo, že citronová tráva se vyskytuje v Africe, Jižní Americe, Austrálii ​​​​​​​a Asii, ale v Indii, Číně a Thajsku je tráva nejvyhledávanější. Navzdory tomu, že moderní využití je spíše gastronomické, historické využití citrónové trávy ho daleko přesahuje. 

V 17. století byla používána v parfémovém průmyslu, kde byla rostlina destilována a použita ve vůních. Kvůli špatným hygienickým podmínkám v této době se lidé vyšší společnosti obzvláště zajímali o vůně z éterických olejů. Citronová tráva byla jedním z nejpopulárnějších éterických olejů vůbec. Z historických pramenů také vyplývá, že tyto oleje byly také použity proti onemocnění, jako jsou bolest kloubů a svalů a vůně se také používala na odpuzení hmyzu.

Dnešní použití se neomezuje pouze na kulinářské, protože v mnoha původních kulturách lze citronovou trávu nalézt jako aroma, jako čaj nebo dokonce jako alkoholický nápoj.

Když však přijde na své kulinářské použití, není to jen její příchuť, která ji činí tak populární. Její zdravotní přínosy hrají velkou roli. Při konzumaci pomáhá s trávením a také posiluje imunitní systém.

V kombinaci se zázvorem rostlina reaguje a vytváří výživnou a uzdravující polévku, která zmírňuje zimnici a horečku. Jiná běžná léčebná použití jsou antibakteriální, antimikrobiální a protiplísňová, a také o nich se zmírňuje stres a úzkost, bolesti hlavy a dokonce i žaludeční nevolnost.

A co víc, citronová tráva se používá i pro posvátná použití. Její listy jsou často spáleny jako oběti k očištění těla a duše a také jako forma kadidla.

Kromě toho, že je citronová rostlina spíše chutná a poutavá, má některé opravdu pozoruhodné potenciální smyslové a zdravotní přínosy, které přesahují její kulinářskou užitečnost.

HYscent využil éterické oleje citronové trávy, citrusové kůry a kvetoucí zázvorové lilie. A vytvořil tak svěží vůní povzbuzující tělo i mysl. 

Oživte, povzbuďte a očistěte se vůní thajské citronové trávy HYscent.

Naše reference

reference

Zaujali jsme vás?

Ozvěte se nám na čísle +420 257 316 492, nebo nám napište zprávu. Rádi Vám poradíme.