Blog background

Detailní pohled na vůni Kismet

13. dubna 2020
Dnes se podíváme podrobněji na vůní Kismet. Díky čemu je tak jedinečná a do jakých prostor se hodí?

Když přemýšlíte o slovu Kismet, pravděpodobně Vám na mysl přijdou slova jako existenciální, transcendentní, osud a osud. Tato anglická slova jsou však pouze deriváty, které jsme vložili do původního slova, které bylo přivlastněno z arabského slova „qisma“, což znamená část nebo část. Co to vlastně kismet znamená? Většina lidí vkládá do slova šťastnou nebo romantickou sémantiku s frázemi jako „milenci se zkříženými hvězdami“, takže „osud kismetu“ je nejsrozumitelnější pod pojmem slova a nikdy se nepoužívá negativně jako nešťastný milostný vztah.

Částečně se to týká toho, jak slovo skutečně přišlo do anglického jazyka a odkud skutečně pocházelo. Jak ukazují záznamy, slovo Kismet bylo odvozeno z tureckého jazyka, kde jej převzali z arabštiny.

V průběhu minulého století si Angličané na poutních místech vydali mnoho slov z Turecka, protože musely projít nejvýznamnější historické obchodní cesty přes Střední východ. Neuvědomili si však, že většinu těchto slov, která přijali, původně vzali Turci z jiných jazyků. Pravděpodobně znáte mnoho z těchto slov, aniž byste věděli, odkud pocházejí, jako je káva, kavárna nebo tulipán. Skutečně zajímavý koncept kolem slova kismet je však důvod, proč by anglický jazyk přijal slovo, pro které již měl význam. Osud a osud byly již začleněny do jazyka, takže pochopení potřeby zvednout ho z tureckých kapes je důvodem, proč je kolem tohoto slova tak zvědavá povaha.

K čemu to lze připnout, je v podstatě orientalismus. Západ poázal kismet během 18. a 19. století fascinováním kulturami severní Afriky, Středního východu a Asie. Tato fascinace často vedla mnoho lidí k exotizaci východu, jejich kultur a praktik, a jednou takovou exotizací bylo umisťovat mystické paradigmy na jejich způsoby života. Pokud spojíte myšlenku exotického místa s mystickým osudem nebo osudem, máte kismet.

Kismet evokuje mentálně stimulující, povzbuzující pocity radostné harmonie a romantické sémantiky. Přesně také je i vůně HYscent Kismet. Spojuje směs kořenitých květin a teplých lesů zabalených do bohatých tónů pačuli a pižma s citrony, jasmínem, okvětními lístky a růžemi ocitnete se v 18. stolení na Blízkém východ východ. 

Vůni Kismet oceňují především zákazníci, kteří mají rádi zajímavé a kořeněnější vůně. Skvělá kombinace vůní je Kismet a Forest. Díky tomu se do prostoru line svěží zajímavá vůně, kterou si rozhodně zapamatujete.

Naše reference

reference

Zaujali jsme vás?

Ozvěte se nám na čísle +420 257 316 492, nebo nám napište zprávu. Rádi Vám poradíme.